Alıcılar, önümüzdeki süreçte devamlılık arz edecek sosyal mesafeleri göz önünde bulundurarak ev veya ofis alımına başlayacaklar.

Birçok okul ve işletme, korona virüsün yayılmasını en aza indirmeye yardımcı olmak için sanallaştıkça, insanlar kendi evlerinde her zamankinden daha fazla zaman geçiriyorlar. Alıcılar bir sonraki evlerinde hangi özellikleri istediklerini, özellikle de uzaktan çalışma ve sosyal uzaklaşma devam ettikçe, yeniden gözden geçiriyorlar.

Birçok Gayrimenkul Danışmanımız, “Alıcılar arayışlarına bakışlarını kesinlikle değiştirdi” diyor.

RE / MAX ofislerine göre, alıcılar için aranabilecek dört ev özelliği;

 

                                                                                                                                                                                                                               1. Evden çalışmak veya ders çalışmak için ekstra alan

İster bir Home ofis ister sınıf veya kişisel spor odası olsun, ekstra bir oda, aile üyelerinin odaklanması ve gerektiğinde ayrı zaman geçirebilmesi için belirlenmiş bir alan yeni ihtiyaçlar arasında. 

“Bence insanlar ek odalar, bir ofis odası ile daha büyük bir kat planı arayacaklar.  Artık tamamen açık bir konsept istemiyorlar. İnsanlar Okul odası, çalışma odası yapmak için bir odaya daha ihtiyacım olursa? Diye düşünmeye başlayacaklar.

Bir home ofis için yeterli alana sahip mülklere olan ilgide bir artış var. Müşteriler bu alanın kullanımını geçmişte olduğundan daha fazla inceliyorlar. Ev ofisleri bir zamanlar kısa dönem kurumlardı. Bugün, daha uzun vadeli ve işlevsel bir bakış açısıyla nitelendiriliyorlar.

 

2. Sevdiklerinizi yakın tutmak için kayınvalide süiti

Birçoğu için evde kalmak, aileyi tek bir çatı altında tutabilecek evleri düşünmeleri için, ilham vermek anlamına geldi. Danışmanlarımız, annesinin de onlarla kalabileceği bir ev bulmak için ev aramasını değiştiren müşterilerini örnek gösteriyorlar. Pandemiden önce bile daha büyük mutfaklara, ekstra odalara olan evlere ve ikinci bir yaşam alanı olarak hizmet edebilecek yürüyüş alanlarına olan ilgide bir artış var.

 

3. Ortak alanların yerini almak için güncellenmiş özel alanlar

 Çocuklar, ebeveynler, köpekler herkesin bu günlerde yakmak için bastırılmış enerjisi var. Özel bir açık alan, evden çıkmadan bir verandada kahvenizin tadını çıkarmanızı sağlar. Ve yaz hızlı yaklaşırken, ev sahipleri evde serinlemek için yatırım yapmaya başlıyor. Artık birçok insanın yüzme havuzu istediğini fark ettik” diyor danışmanlarımız.  Tamamen öncelik haline geldi.” Tiyatrolar şimdilik kapalı kalırken, film severler de bu yaz sinema deneyimini eve getirmenin yollarını arıyorlar. "COVID-19 pandemisi, Netflix, Disney Plus ve YouTube gibi hizmetler yoluyla gişe rekorları kıran akışın talebini ve sonuçta ilerlemesini kesinlikle hızlandırdı.

 

4. Mesafelerini korumalarını sağlayan bir konum

Danışmanlarımıza göre, birçok ev sahibi, büyük bir şehirde yaşama hayallerini yeniden gözden geçiriyor “Bence ulusal olarak göreceğimiz en büyük değişiklik, insanların birbirlerinin üstünde yaşamayacakları yerlere hareket etmek ancak şehir hala sanat etkinlikleri ve sosyal hayat sunacak kadar yeterince büyük. Birçok şirket için uzaktan çalışmaya geçiş sorunsuz ve yumuşak bir geçiş oldu. Daha fazla kişi evden çalışmaya devam ederse, işe gidip gelme zamanları daha az endişe kaynağı olabileceğinden ev arayışlarında daha fazla alan açar. “Trafik azalırsa ve insanlar işe gitme konusunda daha az stres yaşar, bahçe, balkon ve istedikleri ekstra alanlar , bir trend haline geliyor.

 

 

 

Bilgi Formu 0212 700 0 444